Český pohár – Pec pod Sněžkou 13.5.2017

Po dvou vítězstvích v ČP, se Aleš těšil do Pece, prý jedna z těch těžších tratí. V pátek jsme přijeli na čtvrtou hodinu do Pece, čemuž předcházel stres v odchodu z práce, vyzvednutí Aldy na bicích v Chrudimi, 2x zácpa před HK a před Jaroměří a pak se konečně blížíme do Pece. Aleš měl domluvený s týmem trénink s Jirkou Fikejzem na dospěláckých tratích. Přijíždíme do Pece krátce po čtvrté, docela prší a trénink je posunut. Po hodině Aleš s ostatníma vyráží na blátivé tratě a já s Jolanou jdeme trénovat. Po startu je technická sekce, bláto cca 5cm, do kopce, pak zatáčka na levou a ….drop cca 30cm, pak sjezd dolů a zatáčka do prava, pod dropem bahno. Hodně starších dětí s tím má problém, Jolana se toho fakt bojí, nesjede to. Stoupání které po něm následuje vede po sjezdovce vzhůru, pak po panelové cestě horizont a pak sjezd dolů po louce, přes dva potůčky a pak cílová rovinka. Docela těžké, hodně v blátě, hodně stoupání….Jolana se v blátě topí, volí špatnou stopu a hádá se se mnou. Razantně říká že zítra nejede.

Přijíždí Aleš nadšený z tréninku, špinavý a jde si zkusit trať kterou pojede. Přijede na ten drop a….. bojí se taky, kroutí hlavou, studuje stopu a bojí se bláta po dopadu po tom skoku. Následuje porada s otcem, teoretikem, a pak to jde zkusit. opatrně, ale dá to a pak ještě několikrát. Půjde to.  Jolana nakonec to také zkusí, pomáháme jí, ale i tak po třetím pokusu padá, brečí a vypadá to, že ráno ji sem nedostaneme.

Jdeme na chatu, kterou jsem zamluvil. Příjemná obsluha nám říká, že nás čekají, ale pouze dva. Chvíli se dohaduji a pak ustupuji. Původně jsem měl jet jen já s Aldou a pak když se přidaly holky, zapomněl jsem změnit rezervaci.  Vše řeší personál a za pár minut máme nejen kde spát, ale i jíme teplou večeři.

Ráno podle předpokladu, celou noc pršelo, ráno lije jako z konve. Posnídáme, sbalíme a jdeme v dešti na to. Parkujeme relativně blízko a sedíme v dešti v autě. Najednou půl hodiny před závodem přestane pršet a děti jdou trénovat. Jolana má radost, udělali jim tam objížďku kolem toho dropu.

Jolana startuje se staršíma holkama, je jich tam jen deset. Jedou dvě kola. Start má pomalý, do kopce se v blátě boří, volí ne vždy dobrou stopu. Ve stoupání sem tam seskočí a v blátě raději běží. Horní rovinku jede dobře, sjezd jede na jistotu, je osmá a do druhého kola toho má dost, ale holky před ní také. Nicméně pořadí se již nemění a Jolana končí osmá.

Aleš tam má 20 kluků, po startu jede na druhém místě, jede v klidu na drop, skočí to a jede za Danem Kuběnou ze Sparty. Po technické pasáži ve stoupání Alda jde na první místo a volí si stopu. Při nájezdu do druhého kola nastoupí a utrhne pronásledovatele a pak již jen navyšuje. V cíli má toho dost, ale měl to pod kontrolou. Ze třech závodů ČP všechny vyhrál, tento rok zatím z 8 závodů na kole má osm vítězství.