Holický medvěd – Hledá se vítěz, 1.5.2017

Oblíbený závod, vloni jsme měli 2 medaile, takže očekávání bylo velké. Jelo se v jiné lokalitě, technická trať, několik hrbů které lákaly ke skokům…..ale nesmělo se to přehánět s rychlostí, to pak protější hrb se chová skoro jako zeď…..ale o tom až později.

Jolana jela s holkama o rok staršíma, jela jedno kolo, cca 1,5km. Ema Jirásková všem ujela od startu, takže boj to byl pouze o zbylá místa. Jolana jela po startu páté místo a to také uhájila, na druhé místo měla 10 sekund, takže docela vyrovnaný závod.

Aleš jel společně s 26 klukama, s kategorii patřil mezi starší.  Jeli 2 kola, Alda si od startu vyjel první místo a pak již jen navyšoval. Viděl jsem ho v technické sekci, ale byla to radost vidět jak si hraje se svým Specialized 29 palců. Přiznám se, že jsme měli s Janou na začátku sezóny strach jak si s velkým kolem poradí, a je to zatím paráda. V cíli měl náskok 21 vteřin.

V autě s námi přijela kamarádka našich dětí, Alenka Picpauerová která v kategorii mladších žákyní obsadila pěkné 4.místo.

Na konec pěkných závodů byla naplánována štafeta tří členných týmů. Já jsem rozjížděl, předával Alence a finišoval Aleš. Jelo se jedno kolo. Na startu jsem patřil mezi starší, a to o dost…. Chtěl jsem bojovat, hodně jsem chtěl….ale, po startu, to byl mazec, ja jel fakt své maximum, ale oni mě ujížděli. na rovném úseku před lesní technickou pasáží jsem jel ze sedla nejtěžší převod a jakž takž se držel na sedmém  místě. V duchu si říkal, v lese zaútočím. Na ty hrby jsem vjel rychle, první skočil a kontroloval dopad, rozšlapal před druhým a skočil a najednou dilema, 0,12sekundové dilema, skočit to přes oba hrby jako to umí Alda nebo to stlačit do dolíku mezi nimi a druhý drb jen tak přejet? Jak to v životě chodí, nejhorší jsou rozhodnutí mezi, takže jsem to poslal do protějšího hrbolu a málem se podíval přes řidítka. A zase ztratil pár sekund. Pak jsem to rval co to šlo ale nijak jsem je nesjel a dovezl sedmé místo a předal Alence. Stehna mě pálila jako před mnoha lety a tepovku jsem měl vysoko. Paráda. Alenka se s tím prala, ztratila 2 místa, ale několik štafet bylo v dohledu. Aleš to vzal zodpovědně a vytáhnul to zas na 7, místo, kousek na 5. Celkově bylo 21 štafet.

Krásné závody, počasí vyšlo, pěkné ceny, dík pořadatelům.