KPŽ Znojmo 9.9.2017 – životní milníky a i nějaké ty cenné kovy…..

Znojemský závod je pro nás v každé sezóně zvláště důležitý.  Já i Robert slavíme během tohoto závodu svoje narozeniny a pokaždé bereme s sebou babičky a dědečky a slavíme narozeniny a ochutnáváme vína u našech oblíbených vinařů Piálka a Jägra…. tento rok již po čtvrté. Navíc Robert slavil důležité narozeniny, patnácté!  Zvláště pro rodiče je to první věkový milník….

Víkend byl ve znamení závodů a to všech členů týmu Nasavrky bikers, neboť poprvé závodil na trase jak děda, tak i Robert. Ale pojďme popořadě….

Aleš jel na 4 kola, každé přes kilometr, v každém byly dva výjezdy do kopce, což mu sedí. Po startu (plánoval že se bude držet na druhém místě za Vojtou) byl Aleš na prvním místě a celé to táhnul a to tři a půl kola. V posledním stoupání si držel stále Vojtu Hendrycha za sebou, skoro už měl vyhráno, ale na horizontu do toho Vojta dal vše a šel před Aldu, ve sjezdu to natáhnul na díru 10-15 m a s tím i dojeli. Alda byl trochu naštvaný, ale super – druhé místo, což ho posunulo na celkové druhé místo v poháru.

Jola si dopoledne hrála s největšíma soupeřkama a kolem jedenácté holky šly na souboj. Jola jela od počátku třetí místo, v kopci v druhém kole lehce stahovala druhou, která v jedné zatáčce spadla a Jola se posunula na druhé místo. Nicméně ujela dvě zatáčky a spadla také a ihned byla zase třetí. Na tom místě již i dojela a upevnila si celkovou třetí pozici v poháru.

Ihned po jejím dojetí jsem uháněl na start trasy B, poprvé v tomto roce, 58 km.  Startovali jsme z hlavního náměstí a bylo nás přes 960……startoval jsem ve čtvrtém bloku, po startu to byl celkem boj, hrozný balík, jelo se po silnici přes šedesát a pak hned na pole kde se pak dvě hodiny prášilo…..jel jsem co to šlo, ve středu jsem odevzdal půl litru krve, a překvapivě mě to jelo dobře. Dojel jsem za 2:08 na 320.místě, žádná sláva, ale hodně jsem si to užil….

Další závod byla trasa D na 17km, kde jsme postavili silný tým. Jana, Jolana a Aleš a k nim se přidali holky Kolářovic. Aleš nakonec celou nesoutěžní trasu vyhrál  za 37 minut a holky jeli 1:08 a v týmech byly na super 24.místě z 116 týmů!!!!!

Poslední závod byla trasa C na 33km, Robert se vydal se zraněnou rukou z prázdninového dobrodružství na motokárách a děda Ivan – 65 let – jel svůj první závod této délky a kategorie. Na startu jich bylo více jak 730 a kluci dojeli za 1:59 v druhé části pole, ale spokojeni , najezeni a s úsměvem.

Nemusím říkat, že večer jsme ve sklípku pořádně oslavili a víkend zakončili nedělní krásnou projížďkou po hranicích na 28km.  Babičky a dědečkové po sklípku odpočívali.

Večer při popíjení burčáku jsme se shodli na tom, že tento víkend byl jeden z těch nejlepších.