16.6.2018 ČP Zadov – když někdy více je méně….

Čtvrtý díl ČP byl na Zadově, tam se jak Aleš, tak Jola těšili, při KPŽ tam byly většinou medaile a často zlaté…. Po NMnM, kde Aldovi spadl 2x řetěz jsme dali nový, zároveň objednali vodítko na řetěz a na prosbu Aleše dali o 2 zuby větší přední převodník. Stěžoval si, že v rychlých pasážích by chtěl jezdit rychleji…. a to byla chyba….

Nejdříve jela Jola, startovala 17., po prvních dvou závodech, kde spadla chyběly body. Vystartovala špatně, opět, nechala se zavřít, skoro musela zastavit a byla někde na konci startovního pole. Jelo jich cca 30…. V prvním kole šla dopředu na cca 20.místo, ale nemělo to šťávu, seděla v tom, nezvedla zadek, šlapala těžké převody…. v pátek při tréninku jezdila super, ale nějak na to při závodě zapomněla. Jela za holkama v lajně jako když jdou husy  na louku….nakonec byla 17.  Vím,  že má na první desítku, ale v ČP tam je nějaký blok….

Kolem čtvrté odpoledne šel na start Alda. V tréninku si trať chválil, technika se mu líbila, sjezd po sjezdovce byl ok, kameny také a těšil se na dva výjezdy v každém kole, kde chtěl útočit.  Vystartoval super, byl kolem devátého místa. Jel s  klukama 3.-10. místo, každý šetřil síly, závod byl nakonec cca 25 minut dlouhý. V prvním kole jel super, ale již ve výjezdu po sjezdovce nahoru to nebyl on. Trápil se, seděl v tom, nešlo mu to. Do druhého kola jel 11., ale na 6.místo to bylo blízko. V druhém kole v technice ok, ale pak přišel výjezd a nešlo to. V očích se objevily slzy, kroutil hlavou, nešlo mu to. Do posledního kopce jel ještě 12., ale viděl jsem, že bude padat dolů…. Kolem sebe jsem slyšel tatínky,  jak křičí na kluky: „Jeď, máš kousek před sebou Blažka, dáš ho, jeď…“

Stál jsem tam a věděl, jsou to ty dva zuby v převodníku navíc, prostě to je o moc těžší …..  Aleš, ale i já, jsme si mysleli, že to je jen trocha navíc, že to pojede po rovině a z kopce líp a do kopce se ty dva zuby zas tak neprojeví…. Projevily a ukázaly vražednou sílu. Již zítra tam dáme zpět původní převody. Někdy více je o hodně méně….

Osobně jsem Aleše takto zničeného neviděl. Brečel, v cíli ležel, byl úplně našrot, točila se mu hlava, nemohl mluvit…. Snažil se, dal do toho vše, morálně jel super. Ale ty dva zuby ho zničily v těch těžkých výjezdech. Škoda, ale poučili jsme se.

Spadl v ČP z 9. na 11.místo, pokazil si pohár, ale jsou ještě dva závody před námi. Další je za dva týdny v Bedřichově.

Na Zadově se nám moc líbilo, ale nedá mi to než si postěžovat na cestu. Z Nasavrk na Zadov je to cca 180 – 201 km, dle trasy, ale trvá to 4 hodiny, infrastruktura je v roce 2018 špatná…..

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.