KPŽ Orlík 26.5.2018

Čtvrtý závod KP/Ž v tomto roce, opět krásný areál na Orlíku, počasí hodně teplé, nicméně předešlé dva dny zapršelo a pořadatelé slibovali dost bláta….

Přijel skoro celý tým, Robert zůstal doma a věnoval se muzice a prý i učení….. Aleš startoval jako první, na 4 kola, trať byla i trochu kopcovitá, malá lesní sekce. Aleš poslední dva závody vyhrál,  strategie byla zkusit jít hned po startu dopředu a jet si sám…. splnit plán a vyhrál start cíl před kamarádem Lukášem Raškou.

Jolana jela tři kola, na posledních čtyřech závodech KPŽ byla pokaždé pátá….. Soupeřky byly na startu všechny, Jola měla na kole nové převody, byla nažhavená a chtěla útočit na lepší umístění. Jela páté místo, dojížděla kamarádku Vanesu. Ve třetím kole útočila ale v zatáčce kolem stromu to moc zavřela a kousla se jí řidítka a šla dolů…. než vyhákla, nasedla a rozjela, byla kolem sedmého a vytáhla to na šesté místo, kousek za svoji oblíbenou pětkou.

Jakmile Jola dojela, vyrazil jsem já na svůj první závod v tomto roce, trasa C na 32km.  Sice délka nic moc, ale je to skoro pořád nahoru a dolu….. Nasazen jsem byl  91., cíl byl udržet elitní stovku…. Po startu se jelo dost rychle, v kopcích jsem jel dobře, ale dolů….mě to prostě od pádu minulý rok v Jestřebkách dolů nejede….  Celkově jsem se nemohl dostat do tempa, nějak mi nejela hlava. Pak jsem chytil v brodech pár špuntů, musel pěšky a pak mě chytaly trochu křeče… konečné pořadí bylo 149 pozice, docela trápení. Alespoň je v dalších závodech co vylepšovat….

Jen co jsem přijel, tak jsem šel na start trasy D kde čekala Jana s Jolanou. Celkově cca 15km, včetně technické sekce kterou lze vynechat, ale proč to dělat? Mezitím Aleš vyrazil na JT Maraton, 15km,  měl v plánu medaili. Jel s klukama vpředu, pak si chtěl odskočit a ….. skočil si a píchnul o kámen zadní kolo, přesněji cvaknul…. takže pěšky směr cíl. Trochu asi i slzy, neboť zlato tam bylo blízko….. naštěstí tatínek od Lukáše Rašky jel za klukama jako servis a Aldovi dal duši a pomohl vyměnit.  Alda dojel nakonec 58. ze sta…..

Jana s Jolanou vyrazili na stejnou trasu jako Aleš, v tempu trochu pomalejším…. Jola jela moc hezky, jel jsem jí záda, do kopců šla super, sice sem tam až na slzy, ale jela to, co mnoho dospělých tlačilo…. celkově Jola s Janou v týmech 8. z 60, fakt dobře. Jana sice i s pádem, ale užila si to.

Příští týden jedeme na ČP do Nového Města, Aleš je v pořadí 8., pojedou skoro stejnou trasu jako chlapi ve SP, moc se na to těší. Jolana má cíl jasný, nespadnout. 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.