ČP NMNM 2.6.2018

Třetí díl ČP byl v super lokalitě, na tratích světového poháru. Ten se tam konal týden před závodem a tak děti mohli jet stejné trasy jako světová špička.

Jola jela na trati, kde v SP jeli bikeři sprint, měla tam i všechny překážky, na prvních po startu mohly holky zvolit objížďku. Jola jela jen jedno kolo, mělo cca 2km. Po startu byla opět vzadu, ve stoupání šla dopředu a litovala, že nebyl o kopec víc. Fakt ji to jelo dobře. Ve sjezdu jela hezky, na boulích pěkně pružila. Do dlouhé cílové rovinky jela jako 11. a tak také skončila. Poskočila na 17.místo v poháru.

Alda čekal na odpolední závod, kontrolovali jsme kolo, technik mu mnenil destičky v brzdách, nalomený bovden, Aleš byl nadržený, výjezdy i technické pasáže se mu líbily. V týmu vládla pohoda. Nervy drásající situace teprve měly přijít….

Kluci jeli 2 kola, celkem 7,4km. Většinu sekcí SP. Aleš po startu jel na pátém místě, vypadal moc dobře. chvíli šel na na třetí místo, ale hned se stáhnul a šetřil síly. Na kopci byl pátý a do Mitas choice jel pátý a perfektně projel. A pak mu spadl řetěz. Bezmocně ujel pár metrů, seskočil a nasadil. Ten mu opět spadl a tak nasadil podruhé. Najednou byl 21.  Na stadion vjížděl 15. a v obličeji měl chuť bojovat. V kopci šel zase dopředu a bral jednoho kluka po druhém až byl najednou na 9.místě. Projel veškeré technické pasáže a čekaly ho boule před stadionem. Na nich skočil přes dvě a šel o jednoho dopředu a ….spadl řetěz! Chvíli jel setrvačností a pak šel nasazovat a do cílové rovinky kde byli všichni rozjetí šel z nuly a jěště tam měl těžký převod…..přehnala se přes neho skupina kluků a Alda dojel 17.

Projel cílem, zázemím a odjel někam pryč z areálu a vrátil se až za 15 minut, vlhké oči do kterých se vrátily slzy jen co nás viděl…. Byl hrozně smutný, tolik se na NMNM těšil a tolik se snažil něco ukázat. A dvakrát ho ničila technika. Byl strašně smutný. Pak uviděl u jednoho z týmových stanů svého kamaráda Lukáše Rašku jak tam sedí podřený a zkroucený a hodně smutný. Běžel za ním a zjistil, že Lukáš spadl a zlomil si klíční kost. Utěšoval ho a pak se k nám vrátil. Později řekl že ho to moc mrzí, ale že jsou jiné věci daleko důležitější, třeba to zdraví.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.