Finále Hledá se vítěz Vysoké Mýto

Po kvalifikačních závodech v rámci seriálu Hledá se vítěz přišlo finále. Po minulém roce, kdy se konalo v Nasavrkách, tentokrát se vrátilo do Vysokého Mýta, kde byl před dvěma roky Aleš první. Dost si věřil na obhajobu….

Po včerejším večerním návratu z Oder, kdy opravdu všechny dresy, boty, kola, auto, prostě vše, bylo špinavé – hodně špinavé, servisní tým (Jana – prala 4 pračky, Ivan-čistil kola a boty), tak na nedělní ráno vše připravil na další závody.

Trať se jela na Tyršově plovárně, Jolana měla 2 malá kola, celkem 1,3km, Aleš jel tři velká kola, celkem 3,5 km, s technickými pasážemi.

První jela Jola, s holkami o rok staršími. Po startu jela třetí, pak ale na delší pasáži ji předjela její velká kamarádka Vanesa Pohánská (včera v Odrách Vanesa druhá a Jolana třetí) a Jola trochu ztratila a propadla se na páté místo. V druhém kole trochu dotáhla ale dojela na pátém místě, sedm sekund na medaili. Myslím, že pokud by lépe řadila v prvním kole, cinklo by to.

Aleš byl v kategorii starší, vloni v Nasavrkách ve finále druhý, teď chtěl obhájit předloňské prvenství. Po startu šel na špici a pak už jen navyšoval. Užil si sólo závod a do cíle přijel s náskokem půl minuty,

Finále se líbilo, po příjezdu domů děti zapadly do postelí a odpoledne bylo odpočinkové. Po dvou závodních dnech si to plně zasloužily.

Chtěli bychom poděkovat pořadatelům celého náborového seriálu, je to celé super akce, která přitáhne začínající děti ke kolo a minimálně si zkusí závody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.