Podhůra bike 11.6.2017 – náš oblíbený závod

Podhůra bike,  závod pořádaný v lesích u Slatiňan, krásné terény, technické sekce i v dětských kategoriích, pohodová atmosféra. Pro nás je to jeden z nejhezčích závodů, máme ho rádi o to více, že ho pořádají kluci z Bikesportu, jeden z našich sponzorů a hlavně podporovatelé a rádci pro naše děti a hlavně pro mě, odkovaného atleta.

Počasí opět super, trať dobře připravená, Aleš jel 3 kola, Jola jedno. Na závody se přijeli podívat i babička a děda, Jana s Robertem jeli na kole z Nasavrk, takže spojili fandění s pěknou projížďkou.

Před závodem Jolany padlo zásadní rozhodnutí. Po problémech v Hlinsku se skluzem boty z pedálu jsem já, hlavní mechanik, rozhodl: pojede v nášlapech! Hlavní je ale našlápnout na startu. A to se nestalo. Po výstřelu byla na 6.místě, a pak našlápla a začala stíhačka. Jela jako ďábel, před výjezdem do prostoru cíle byla druhá a stahovala, nakonec však skončila druhá a spokojená z nášlapů a hlavně z toho jak bojovala.

Aleš na startu byl v zajetí kluků, tlačili se na startu a místa tam moc nebylo. Co udělal? Ujel. Po startu šel do vedení a pak jen zvyšoval. Na trati se bavil, dělal i parádičky a vítězství si vychutnal.

Takže pro děti úspěšný víkend. Příští týden se rozdělíme, Jana, Robert, Jolana a děda Ivan jedou na KPŽ do Vrchlabí. Já s Alešem na Český pohár do Bedřichova.