Recenze: LAMAX Sentinel SE-1

Obsah balení:

Reproduktor samotný je zabalen v papírové krabičce, ve které se nachází samotný reproduktor, dále pak USB kabel, který slouží pouze pro nabíjení, ne však pro přenos dat, 3,5 mm já k kabel pro drátové připojení k audiozařízení. Dále je v balení návod a bezpečnostní instrukce.

Zpracování:
Reproduktor působí velmi kvalitním a robustních dojmem. Vypadá, že by přežil lehký deštík, ale podle konektorů v zadní části reproduktoru, které jsou zakryty jen gumovou krytkou je zřejmé, že si s ním rozodně nezaplavete.
Materiály působí velmi příjemně do ruky. Guma je ale staticky nabitá a přichytává na sebe prach.
Na horní straně se nachází několik tlačítek a logo Lamax. Vpravo najdeme gumové poutko na zacvaknutí přiložené karabiny. Na levé straně je pak silná LED dioda, sloužící jako svítílna.

Funkce:
K zařízení se můžete připojit pomocí bluetooth. To funguje velice spolehlivě a nastavením a párováním vás provádí příjemný ženský hlas ve vysoké kvalitě. Dále můžeme připojit jakékoli jiné zařízení s jack výstupem. Po podržení tlačítka M (mode) se reproduktor přepne do režimu rádia, ve kterém… přijímá rádio. Příjem je dobrý, ale občas (zejména na venkově a v místech s horším rádiových signálem) může dojít ke zhoršení kvality příjmu. To je ale normální, jelikož má reproduktor pouze vestavěnou anténu. (A kdo v dnešní době poslouchá rádio jinde, než v autě, že?) Podporuje micro SD karty, ze kterých lze následně muziku přehrávat.
Baterie je spolehlivá. Za dobu, po kterou jsem přístroj intenzivně testoval jsem ho nabíjel pouze dvakrát (jednou úplně).

Zvuk:
Kvalita zvuku mě překvapila. Reproduktor netrpí ztrátami kvality, když se telefon (BT zařízení) vzdálí od reproduktoru samotného. Zvuk je vyvážený a kvalita je pro běžného uživatele je naprosto dostačující. Skladby lze ovládat tlačítky na horní straně reproduktoru. Narozdíl od většiny reproduktorů jako tento, poskytuje dostatek výšek, a basy nepřeznívají a nevyčnívají z čistoty zvuku. Také potěší rozsah hlasitosti.

Závěr:
Reproduktor nabízí vysokou kvalitu zvuku, dobrou výdrž baterie a kvalitní materiální zpracování. Jedinou zápornou vlastností je, že se na reproduktor nepříjemně přichytává prach. Vypadá odolně a je velmi kvalitně zpracovaný. Pokud vybíráte dárek k vánocům, nebo zkrátka vybíráte spolehlivý BT reproduktor, u Sentinelu B1 od české firmy Lamax nemůžete sáhnout vedle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.