KPŽ Plzeň – zase nám to cinkalo!

V pátek nás přivítala deštivá Plzeň, děti si zkusili trať, nemuseli mít čelovky, ale moc už vidět nebylo….. Jolana si pojezdila se svoji kamarádkou Vanesou, probrali nějaké ty drby a těšili se na druhý den jak si to rozdají.

V sobotu ráno jsme koukali na všechny aplikace o počasí zda to vydrží, a ono to vydrželo. Bylo pod mrakem, ale nepršelo. Plán týmu byl následující, Aleš a Jolana pojedou Junior Trophy, Aleš odpoledne ještě maratón na 18km. Jana s Jolanou plánovali možná Fitness jízdu a já se přihlásil na 38km.

Aleš po startu šel do čela společně s Vojtou Hendrychem, tento rok si odpustil hodiny po startu na trávě, a jeli spolu vpředu. Dost ujížděli ostatním klukům. Aleš šel dopředu hned v prvním kole a tahal tempo. Ve čtvrtém kole si již dělal malý náskok, ale při předjíždění kluka o kolo zpět Alda najel zatáčku hodně uvnitř a chytil pedálem kolík. Volta toho využil a šel dopředu. Aleš zastavil, rozjížděl znova a již ho nedotáhnul. Hezké druhé místo, kluci jeli fakt pěkně.

Jolana odstartovala špatně, nenašlápla a byla až cca desátá, pak stahovala a dotáhla to na páté místo, holky v předu, se kterými to normálně jezdí, jí odskočily a Jola nakonec vybojovala pěkné čtvrté místo. Po prodělané nemoci se dostává pomalu do formy.

Holky pak spolu po malém váhání se nakonec rozhodly jet Fitku na 18km, Jola prý jela hezky, vše odjela sama a nakonec skončila na 65.místě z více jak 190 startujících. V týmech byly holky na super 11. místě. Čas Joly byl 1:20.

Aleš jel dětský JT Maraton, na stejné trati jako Fitnes jízda, ale startovali dříve. Aleš skončil na celkovém 10. místě a ve své kategorii bral stříbro časem 47:54.

Tím ale dobré výsledky skončily. Já jsem jel trasu C, po startu se jela silnice cca 5km, valil jsem to co to šlo, nejtěžší převod ale z obou stran se na mě valila masa rychlejších a já nestíhal. V kopcích, kde mě to normálně jezdí, mě to nejelo a nakonec mě to ani nebavilo. Ve finiši do cíle ve skupině šesti kluků jsem nakonec skončil druhý, ale i tak je to celkově 132., 44. v mužích nad 40 let. Můj letošní nejhorší výsledek. Ještě že jsem jeden z hlavních sponzorů týmu, neboť jinak by mě asi vyhodili…..