KPŽ Drásal – Holešov 1.7.2017

A máme začátek prázdnin a zároveň další KPŽ v Holešově.  Aleš měl vždy tady medaile, pokaždé tu bylo sluníčko a každý chválil zdejší kopce na dospěláckých trasách. Takže jsem se také přemohl a vyrazil na trasu C.

Aleš byl posledních pár dní malátný, od kamarádů ze školy chytil kožní ekzém Impetigo, měl velký strup na předloktí a do závodů šel obvázaný jako rytíř po boji.

Začátek byl dramatický, neboť po třech letech v KPŽ jsme málem nestihli Aldův start. Nějak jsme si zafixovali že jede v 10:20, ale on jel 9:50. Přišli jsme do areálu krátce po pul desáté a koukáme že kluci jsou tam již připraveni. Rychle převlíknout, trochu se ohnout, na projetí nebyl čas. Po startu šel dopředu spolu s Vojtou Hendrychem, ostatním klukům ujížděli, Aleš na Vojtu dorážel, snažil se jít dopředu…. ale ve třetím kole mu začalo docházet a Vojta se vzdaloval, zezadu přijížděli ostatní kluci a Aleš byl bez energie, ve čtvrtém kole se ocitl na čtvrtém místě, snažil se o bednu, ale nestačil. V dnešním závodě na ni neměl síly, částečně za to mohlo i jeho nerozcvičení se…..

Jolana nastoupila chvíli po Aldovi a chtěla útočit na první místo, neboť chyběla suverénka tohoto roku, Laura Svobodová. Po startu vyrazila a po chvíli se na špici osamostatnily spolu se Sárou Škubalovou a začal boj. Holky se předjížděli, nastupovali na rovinkách a každá se snažila o zlato. V posledním kole v jedné zatáčce se již pletli s holkama o kolo zpět a Jolana tam ztratila cca 10 metrů a bylo hotovo. Dojela druhá, brečela že nemá zlato, ale byl to nejlepší závod který jela v této sezóně. Moc hezký boj.

Já jsem vyrazil na 35km, trasu C, s trochu vyšším převýšením, dva veliké kopce, ale těšil jsem se. Teplo bylo, to jsem čekal, ale že bude takové…..? Od začátku mi to nejelo, nohy jako z olova, nebavilo mě to, trápil jsem se. Do cíle jsem dojel s jasným interním přesvědčením a to, že bez trénování se nedá závodit, ale jen jezdit pro zábavu, od 100. místa dál….. Ale ještě nevím, zda začnu trénovat….. 🙂

Po závodech jsme se ale dozvěděli špatnou zprávu, pan doktor nám volal že Jolana po rozborech krve má ve výsledcích boreliózu. To znamená, že tři týdny musí brát ATB, nesmí na sluníčko, omezit sport na minimum a pak pomalu, až bude vše ok začít sportovat. Moc to obrečela, výsledky měla hezké, chtěla bojovat o celkové umístění v KPŽ, ale zdraví je důležitější. Takže změna plánů na prázdniny a nakupujeme domácí deskové hry….