MČR Brno 22.7.2017 První velké stříbro

Očekávaný závod sezóny, finále Českého poháru, mistrovství ČR v Brně. Aleš nastupoval jako vedoucí závodník ČP, ale jen o bod. Sice 4x vyhrál, ale v Bedřichově po spadnutí řetězu dojel 6. a tak na finále šel s těsným rozdílem. Ve finálovém závodě se jelo o dvojnásobné body. 

V pátek jsme prohlédli trať, start na stadionu, výjezd na louku a z ní do lesní části, kde byly dva těžší výjezdy a jeden technický drop.  Pak se vraceli zpět na louku a jezdili kolem stadionu a pak měli cca 150 metrů sprint do cíle. Kluci měli jet 3x kolo, neboli trať eliminátora.

Počasí bylo dobré, ale při startu kluků bylo již velké teplo a z nějakého důvodu kluky nechali stát na startu 15 minut….

Aleš po startu šel podle plánu na první místo, v technické části vedl o 15=20 metrů před Lukášem Raškou, jediným soupeřem, ostatní již ztráceli. Po vjezdu na louku a stadion ho Lukáš dojel. Ve druhém kole Aleš ve stoupání opět ujel a z technické sekce měl opět náskok. Na louce ho Lukáš dojel a při nájezdu do lesa ho předjel. Alda ve stoupání šel dopředu ale Lukáš ho zavřel, natlačil na kolík a Alda musel vyšlápnout a zbytek kopce vyběhnout. V technické sekci ho dojel a na louku a stadion jeli za sebou….. Ve sprintu ale Lukáš měl více sil a Alda dojel druhý. Druhý na MČR a také skončil druhý v ČP. Smutný byl, byl blízko vytouženému vítězství, vyčítal si pár chyb které udělal…..ale, je přeci výborné být druhý v celé ČR. Myslím si, že úspěch si časem uvědomí….

Tímto končí první část sezóny, zbytek je o tom si každý závod užít a bavit se s kolem.